10 ورزشی که شما را باهوش تر می کند

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

آیا می خواهید باهوش تر شوید؟ تحقیقات نشان می دهد که فعالیت ها و ورزش هایی وجود دارد که می توانیم برای افزایش سطح هوش خود انجام دهیم. برخی از فعالیت هایی که برای سرگرمی انجام می دهیم می توانند ما را باهوش تر کنند. آنها اغلب به عنوان سرگرمی شناخته می شوند، مغز ما را به گونه ای تحریک می کنند که ما را باهوش تر می کند. همچنین ورزش هایی وجود دارند که می توانند همین کار را انجام دهند. آنهایی که نیاز به هماهنگی چشم و دست پیشرفته، ردیابی بصری و رفلکس های سریع برق دارند مغز را تحریک کرده و هوش را افزایش می دهند. در اینجا 10 ورزش و فعالیتی که شما را باهوش تر می کند آورده شده است. سبک زندگی سالم

نواختن آلات موسیقی

یکی از خردمندترین مردان تاریخ کنفوسیوس است. معروف است که گفته است موسیقی روح را لذت می بخشد. نواختن یک آلت موسیقی به شما می آموزد که چگونه صبور باشید. همچنین به شما می آموزد که چگونه هماهنگی چشم و دست خود را بهبود ببخشید. در نتیجه مهارت های حرکتی شما بهبود می یابد. یادگیری نواختن ساز زمان و تمرین نیاز دارد. بنابراین، می توانید به طور مکرر مهارت های حرکتی و تمرکز را تمرین کنید که در نهایت شما را باهوش تر می کند. بهبود زبان انگلیسی

کتاب خواندن منظم

خواندن برای افزایش هوش شما شناخته شده است. نه تنها به شما کمک می کند تا در مورد بسیاری چیزها بدانید، بلکه تمرکز و مهارت های حافظه شما را بهبود می بخشد. قسمت های کتاب می تواند احساسات مختلفی را در شما برانگیزد. این باعث افزایش هوش عاطفی شما می شود. علاوه بر این، پشتکار که برای تکمیل یک کتاب نیاز دارید، به ذهن شما می آموزد که چگونه منظم باشد. این مهارت زمانی که در حال تعیین اهداف زندگی خود هستید به شما کمک می کند.

مدیتیشن

مدیتیشن که توسط فرهنگ های مختلف در سراسر جهان انجام می شود، به خوبی شناخته شده است که سطح استرس را کاهش می دهد. مدیتیشن باعث ایجاد آرامش در ذهن می شود. این باعث می شود آن را گسترش دهد و با سرعت بالاتری کار کند. افرادی که به طور منظم مدیتیشن می کنند، نسبت به افرادی که این کار را نمی کنند، می توانند کارآمدتر یاد بگیرند، فکر کنند، عمل کنند و برنامه ریزی کنند. بنابراین، یک تشک بگیرید و با درون خود ارتباط برقرار کنید.

حل پازل

از جدول کلمات متقاطع روزنامه گرفته تا سودوکو، این پازل ها برای مغز شما عالی هستند. آنها به معنای واقعی کلمه برای آن ورزش می کنند. با حل این معماها، مغز بسیاری از اتصالات عصبی جدید ایجاد می کند. این اساساً قدرت مغز شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند تا مشکلات را با استفاده از راه حل های خلاقانه حل کنید. علاوه بر این، حل پازل ها نیازمند تغییرات متعدد در دیدگاه است. این شما را باهوش تر می کند.

تمرین فیزیکی

برای عملکرد عمومی بهینه، باید بدن خود را نیز تمرین دهید. ورزش منظم برای مغز و بدن شما مفید است. همه ما می دانیم که ورزش به ما کمک می کند تا استرس و تنش را از بین ببریم. همچنین باعث افزایش جریان خون به مغز می شود. به این ترتیب سلول های عصبی زنده نگه داشته می شوند و با حداکثر ظرفیت کار می کنند. این به طور موثر شما را باهوش تر می کند.

یادگیری یک زبان جدید

یکی از چالش برانگیزترین کارهایی که می توانید انجام دهید یادگیری یک زبان جدید است. هرگز آسان نیست و به همین دلیل برای مغز شما مفید است. افزایش مهارت زبانی شما مستلزم تجزیه و تحلیل ساختارهای زبان و حفظ عبارات جدید است. این باعث افزایش سلامت مغز شما می شود. علاوه بر این، تسلط بر یک زبان جدید به شما کمک می کند تا برنامه ریزی کنید، تصمیم بگیرید و مشکلات را به روشی هوشمندانه تر حل کنید.

نوشتن هر چیزی و همه چیز

دانشمندان و دانشمندان موافق هستند که نوشتن قطعا شما را باهوش‌تر می‌کند. علاوه بر افزایش توانایی زبانی، نوشتن به شما کمک می کند تا تمرکز، تخیل، درک و توانایی تفکر خلاق خود را بهبود بخشید. در مجموع، این مهارت ها شما را باهوش تر می کند.

سفر و کاوش در مکان های جدید

سفر که به طور سنتی وسیله ای برای خلاص شدن از شر خستگی در نظر گرفته می شود، در واقع می تواند هوش شما را افزایش دهد. اولا استرس را از بین می برد. وقتی آرام باشید، می توانید تصمیمات بهتری بگیرید و بهتر روی وظایف خود تمرکز کنید. در هر مکانی که بازدید می کنید همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد. شما می توانید فرهنگ ها، جامعه، غذا، مردم و سبک زندگی جدید را کشف کنید. به این ترتیب دانش خود را افزایش می دهید و در نتیجه باهوش تر می شوید.

هر روز چیزی جدید بپزید

آیا می دانستید که ایجاد تغییر در طرز تهیه غذاهای مورد علاقه خود شما را باهوش تر می کند؟ پخت و پز به طور کلی نیاز به توجه زیادی به جزئیات و تمرکز دارد. آماده کردن چیزی جدید خلاقیت را به آن لیست اضافه می کند. بنابراین، مشتاق باشید که این ماده جدید را در وعده غذایی خود اضافه کنید. این شما را باهوش تر می کند.

حضور فعال در ورزش

شناخته شده است که ورزش برای بدن شما عالی است. اکنون می دانیم که آنها حتی برای مغز شما بهتر هستند. با انجام منظم یک ورزش، فرآیندهای فکری خود را سریعتر می کنید، هماهنگی بدن خود را بهبود می بخشید و اعتماد به نفس خود را افزایش می دهید. حتی تماشای ورزش عملکرد شناختی شما را افزایش می دهد. به طور کلی، ورزش شما را باهوش تر می کند.

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments