آشنایی با برخی تجهیزات لوله برق

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

 

برای ، نکات مهمی لازمه رعایت بشه که علاوه بر استفاده تمام و کمال از کل فضا، مقداری هم بزرگتر از اون چیزی که هست، به نظر بیاد. رنگ بندی روشن هم به بزرگتر نشون داده فضا کمک میکنه. البته بزرگ بودن فضا با اینکه طراحی رو راحت میکنه اما بازهم باید طراحی برای این آشپزخانه ها انجام داد. لوله برق گالوانیزه گرم یکی از انواع لوله گالوانیزه بوده و از آنجاییکه عملیات گالوانیزه گرم به صورت غوطه ور در درون، روی مذاب انجام می گیرد، پوشش روی در این حالت ضخیم تر بوده و مقاومت بالاتری در برابر زنگ زدگی دارد، بنابراین می توان از آن در مکان های سرباز و فضاهای باز که رطوبت بالایی دارد استفاده کرد. در کولرگازی کندانسور بوسیله هوای دمیده شده بر روی آن گرمای لازم را از دست داده و گرما به محیط منتقل میشود و هوای گذرنده از اواپرتور سرد شده و محیط داخلی را سرد میکند. با توجه به نوع کابل هاب گذرنده از لوله برق می بایست قبل از خرید جنس لوله برق را تعیین نمایید. این یعنی قرار هست که انواع محصولات را نگاه کنیم و جنس و رنگشون رو بررسی کنیم تا ببینیم به دلمون میشینن یا نه؛ بعد بریم سراغ چیدمانشون و به سبکی که خودمون دوست داریم قرارشو بدیم.

جعبه تقسیم

قیمت جعبه تقسیم  روکار، معمولا بالاتر است و البته در هنگام تعویض یا تغییر مکان نصب باکس تقسیم توکار باید هزینه و زمان بیشتری گذاشته شود. بدیهی است که در کسری از ثانیه جعبه تقسیم منفجر می شود و خسارات جانی و مالی بسیاری را وارد می کند، به همین دلیل وسیله ای تحت عنوان جانکشن باکس های ضد انفجار یا جعبه تقسیم فلزی تولید و عرضه می شوند که این وسیله در کاهش حوادث ناگوار نقش مهمی را ایفا کرده است و در این مقاله قصد داریم که بیشتر با آن آشنا شویم.

شما می توانید انواع گلند های در سایز مذکور را به بدنه این نوع جعبه تقسیم اتصال دهید و از این طریق انواع لوله خرطومی و همچنین کابلهای برق را به طور مستقیم به جعبه متصل کنید. مهم نیست که رایانهها در یک شبکه به صورت خطی پشت سر هم قرار گرفته باشند، ولی زمانیکه از طریق یک «هاب» به یکدیگر متصل شده باشند تشکیل همبندی ستاره میکنند نه باس؛ و این عامل مهمی است که شبکهها در آن فرق میکنند، جنبه ظاهری و جنبه عملکردی. لازم به ذکر است که امروزه سبک سورت لیزری از جایگاه ویژهای در صنعت دستهبندی محصولات برخودار است. جعبه تقسیم توکار می تواند فلزی یا پلاستیکی باشد که به صورت توکار داخل دیوار قرار داده می شود البته امروزه در ساختمان ها بیشتر از جعبه تقسیم روکار استفاده می شود.

کاندولیت

این نوع از کاندولت ها همانطور که از نام آنها مشخص است دارای یک طرح دوراهی و مستقیم هستند. کاندولت نوعی رابط است که در لوله کشی های برق با استفاده از لوله های کاندوئیت کاربرد بسیاری دارد. لوله کاندوئیت برق به صورت فولادی یا فلزی برای جلوگیری از نویز در مدارات حساس استفاده شده است و در برابر رطوبت، فشار و بخار بسیار مقاوم هستند و حتی در برابر ضربات هم تاب می آورند. جنس کاندولت ها عموما از آلومینیوم می باشد که به روش ریخته گری با قالب های دایکست (DieCast) یا ریخته گری تحت فشار تولید می شوند و در نهایت رنگ الکترواستاتیک روی آنها را میپوشاند . در انتهای لوله، جایی که سیم و کابل ها از آن خارج میشوند، احتمال از بین رفتن عایق و صدمه دیدن سیم و کابل ها بسیار زیاد است به همین دلیل برای جلوگیری از این آسیب از هد بوشینگ استفاده می شود.

سایز بندی کاندولیت

با توجه به مقدار جریانی که قرار است از سیم ها و کابل های برق عبور کنند اندازه و ابعاد کابل ها نیز متنوع خواهند بود لذا این تغییر سایز سیم ها قطعاً روی ابعاد لوله کاندوئیت تاثیر می گذارد و لازم است که لوله های با سایز مختلف مورد استفاده قرار گیرند. همان طور که می دانید کابل ها و سیم های الکتریکی بافت حساس و آسیب پذیری دارند و نمی توانند به طور مستقیم در تماس با عوامل محیطی خارجی قرار بگیرند به همین دلیل لازم است تا پوشش ها و مجاری لوله ای کاملاً سختی را برای حفظ امنیت و افزایش کارایی آن ها در نظر بگیریم که لوله کاندوئیت ها ایده آل ترین گزینه خواهند بود. از نوع گرم این لوله در مکان های باز و مناطق مرطوب مانند شمال کشور استفاده می کنند. اقلام فوق جهت اتصال لوله های کاندوئیت و دیگر ملحقات مورد استفاده قرار می گیرد و به دو صورت جوشی فولادی و استیل و در دو نوع بلند و کوتاه و نری و مادگی تولید شده و در صنایع برق ، آب ، نفت و گاز و غیره کاربرد دارد و از سایز های pg11 تا Pg48 و در سیستم ایزومتریک با اینچی از ۱/۲ اینچ به بالا در بازار عرضه میگردد.

ویژگی های کاندولت لوله برق

حتما باید نوع قطعه اتصال دهنده دارای درب باشد تا شما در هر زمانی که می خواهید این درب ها را جدا کرده و به طور مستقیم به اتصالات کابل برق دسترسی داشته باشید. لوله کاندوئیت ها ،مجاری لوله ای نسبتاً بلندی هستند که از موادی فلزی و گاهاً پی وی سی، طراحی و تولید می شوند. این لوله ها از لحاظ قیمت بسیار ارزان هستند و در بسته بندی های 15 متری و 25 متری به بازار عرضه می شوند. این روکشها باید به راحتی در دسترس باشند و نمیتوان آنها را با چیز خاصی پوشاند. هنگام کار با کاندولیت یا جعبه اتصال و یا هر جعبه تقسیمی پلاستیکی و فلزی باید نکات ایمنی را رعایت کنید. همانطور که می دانید موضوع ایمنی کابل کشی همواره جزو اولویت های هر پروژه نصب لوله برق می باشد. همانطور که در متن فوق اشاره کردیم لوله کاندوئیت برقی پوششی محافظ برای سیم و کابل برق است.

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments