زنجیر استپ چین پله برقی چه کاربردی دارد؟

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

 

پله‌های برقی یکی از بهترین پیشرفت‌های حمل‌ونقل کنونی بوده است، محصول فرعی تحول مدرن زمانی که ماشین‌ها کنترل بار کاری طاقت‌فرسا را ​​از افراد به عهده گرفتند. با این حال، در تمام این مدت، افراد کمی از نحوه عملکرد پله برقی آگاهی دارند. زنجیر پله پله برقی که با برق تامین می شود، واقعاً محرک اصلی آن است. Step Chain که به نام زنجیره پله برقی نیز شناخته می شود، پله ها را روی پله برقی ها حرکت می دهد یا مسیرهای متحرک را هدایت می کند. چیزی که این زنجیر را تشکیل می دهد، چرخ دنده های مخصوص است. به طور معمول، این زنجیره پله پله برقی تقریباً در هر فاصله 400 میلی متری نصب می شود و عرض و ارتفاع متفاوت است. استحکام انعطاف پذیر زنجیره های پله ای از 6 تا 30 تن متغیر است. نوع 9 تنی و نوع 15 تنی رایج ترین هستند. با این حال، شرکت های پله برقی دارای مدل ها و انواع مختلفی از ماشین آلات هستند که برای مکان های خاص یا بر اساس نیاز و نیاز مشتریان طراحی شده اند. ......

 

گام زنجیر باید تا حد امکان کم باشد تا تاثیرات حرکت وتر را که ناشی از درگیری زنجیر/چرخ می باشد کاهش دهد. استفاده از کوچک‌ترین اندازه ممکن، زنجیر را قادر می‌سازد تا راحت‌تر کار کند. علاوه بر این، نحوه نصب پله ها بر روی زنجیره پله پله برقی برای هر کشور یکسان نیست. به عنوان مثال در ژاپن، قسمت باربر زنجیر نقطه کانونی صفحه زنجیره است. اینجا محل نصب شفت پله در آسانسور آماده پکیج است. در کشورهای دیگر، استپ از پین های توسعه یافته به عنوان محور استپ استفاده می کند. برای اکثر پله‌های برقی، معمولاً این سمت پله است که وزن ادغام شده مسافران و خود پله‌ها را نشان می‌دهد. در سایر انواع پله برقی، زنجیر غلتکی کل وزن سرنشینان و پله ها را حمل می کند. زنجیره های پله ای به گونه ای در نظر گرفته شده اند که مقاومت سایشی بهتری در ارتباط با وزن داشته باشند. این در جایی برنامه ریزی می شود که قطر پین بزرگتر از زنجیره های معمولی باشد. همچنین فاصله یک پله تا پله دیگر و هر حلقه زنجیره تا پله دیگر کاملاً هماهنگ است. امروزه دو نوع ماشین وجود دارد که مشتری می تواند از بین آنها انتخاب کند. اولی نوع بدون روغن کاری و دیگری نوع کم صدا است. در مدل بدون روغن کاری، روغن کاری واقعی در فواصل زمانی طولانی تر و منظم انجام می شود. از سوی دیگر، مشتریان برای محیط‌های آرام عمدتاً نوع کم‌صدا را ترجیح می‌دهند.

این زنجیر پله پله برقی چگونه به هم متصل می شوند؟

 

اکثر کاربردهای این زنجیره های در پله برقی و آسانسور صنعتی است و از زنجیره های نوار نقاله کوچک با اتصالات به یکی از روش های زیر استفاده می کنند: انتقال مواد به طور مستقیم بر روی اتصالات زنجیره ای، و انتقال مواد بر روی جیگ های نصب شده روی اتصالات. ویژگی های مواد انتقال یافته و فضای کاری برای هر برنامه متمایز است. بسیاری از انواع ضمیمه ها با و بدون جگ قابل دستیابی هستند. پیوست‌های استاندارد مدرن بر اساس سابقه طولانی استفاده و تقاضای زنجیره اتصال ثابت شده و ترجیح داده می‌شوند و برای پاسخگویی به اکثر نیازهای مشتریان درجه بالایی، اقتصادی و تحویل سریع را ارائه می‌دهند. پله ها باید بتوانند بار 450 کیلوگرم بر مترمربع را بدون چنین اعوجاجی تحمل کنند که عملکرد صحیح پله برقی را تحت تأثیر قرار دهد. سطح بالایی پله ها باید در ناحیه مورد استفاده مسافران یکنواخت و افقی باشد و در جهت حرکت هدایت شود.

سمت پله برقی که بالای پله ها امتداد می یابد، که شامل محافظ دامن، پانل داخلی، تخته عرشه و نرده های متحرک است.

 

1) نرده متحرک

دسته ای که در امتداد بالای نرده در هماهنگی با استپ حرکت می کند.

2) پنل داخلی

بخش اصلی پانل نرده درست در زیر نرده های متحرک، از شیشه ساخته شده است.

3) تخته عرشه

یک عضو درپوش تزئینی نرده پله برقی که در جهت حرکت ادامه می یابد (شکل زیر را ببینید).

4) گارد دامن

پایین ترین پنل در نرده، بلافاصله در زیر عرشه داخلی و در مجاورت پله ها با فاصله کمی از پله ها قرار دارد.

خرپا
مونتاژ فولاد سازه ای که وزن و بار یک پله برقی را تحمل می کند. (یک پنل کنترل، واحدهای محرک برای پله ها و نرده های متحرک و سایر اجزا در داخل سازه قرار دارند.)

 (1 کنترل پنل

عملیات توقف/شروع را کنترل می کند و همچنین برق را به واحد درایو تامین می کند.

 (2واحد درایو

واحدی برای به حرکت درآوردن پله برقی و آسانسور بیمارستانی متشکل از موتور الکتریکی، کاهش سرعت، ترمز الکترومغناطیسی، تسمه V، چرخ زنجیر و سایر قطعات.

 (3زنجیره درایو

زنجیره ای که نیروی محرک را به چرخ محرک (Sprocket) منتقل می کند.

 (4 چرخ دنده بالا / چرخ دنده پایین

چرخ های محرک نصب شده در قسمت های بالایی و پایینی یک پله برقی. چرخ دنده بالایی استپ ها را به حرکت در می آورد، در حالی که چرخ دنده پایینی استپ ها را می چرخاند.

سکوی متحرکی که مسافران پله برقی روی آن سوار می شوند.

1) پله آج

قسمتی از پله که مسافر در آن می ایستد.

2) رایزر

قسمت عمودی یک پله.

3) خط مرزبندی مرحله

یک خط زرد در امتداد دو طرف یک پله برای مشخص کردن محل ایستادن مناسب، در نتیجه از تماس مسافران با گارد دامن و تلو تلو خوردن جلوگیری می کند.

4) غلتک رانندگی / غلتک دنباله دار

هر مرحله از طریق میل استپ و چرخ ها به زنجیره های استپ متصل می شود. چرخ جلو را غلتک رانندگی و چرخ عقب را غلتک عقبی می نامند.

5) زنجیره گام

زنجیری که در دو طرف پله برقی قرار دارد و پله ها را به هم متصل می کند و توسط چرخ زنجیر استپ هدایت می شود.

صفحه کف
یک صفحه فولادی قابل جابجایی با طرح‌های ضد لغزش که معمولاً در بالای خرپا پله‌های برقی در نواحی سوار شدن و فرود قرار دارد.

صفحه شانه
بخشی از صفحه کف که بخش های دندانه های شانه روی آن نصب شده اند.

شانه
یک بخش یا صفحه فولادی با دندانه هایی که با گیره های استپ در نواحی سوار شدن و فرود به هم متصل می شوند تا از گیر افتادن انگشتان، پاها یا اجسام خارجی بین پله های متحرک و صفحه کف جلوگیری کنند.

نور گرد
یک چراغ گرد نصب شده بر روی پانل داخلی در مناطق سوار شدن و فرود.

نور شانه
روشنایی در سطح شانه در انتهای ترمینال یک پله برقی برای افزایش روشنایی ارائه شده است.

روشنایی زیر نرده
روشنایی نصب شده در زیر هندریل های متحرک (فقط پانل شیشه ای).

زنجیر پله برقی رنولوب

زنجیره آسانسور شیشه ای و پله برقی Renolube در نتیجه آزمایش نمونه اولیه گسترده در کاربردهای سخت ایجاد شده است تا از تقاضای روزافزون صنعت برای هزینه های خدمات کمتر و کارکرد طولانی تر بیشتر شود.

رنولد با بیش از 50 سال تجربه به عنوان یکی از پیشروترین تولید کنندگان زنجیر پله برقی در جهان شناخته می شود.

بوش پلیمری کامپوزیت Renolube، همراه با یک پین یاتاقان طراحی شده خاص، برای اطمینان از حداکثر طول عمر، فرموله شده است.

مزایای اصلی عبارتند از:

هزینه های چرخه عمر به طور قابل توجهی کمتر با آزمایش های توسعه و میدانی که عمر بیش از 40 سال را نشان می دهد.

محیط تمیزتر به دلیل کاهش روانکاری بدون چربی.

هزینه های خدمات به طور قابل توجهی کمتر در آن روغن کاری گریس دوره ای مورد نیاز نیست.

نرخ‌های سایش پایدار و قابل پیش‌بینی در مقایسه با زنجیره‌های روغنی معمولی که مستعد خرابی تصادفی هستند، ویژگی خاص Renolube است.

مقاله زیر را در سایت شرکت آسانسور و پله برقی ستاره فرازنما مطالعه فرمایید.

https://fnslift.com/what-does-the-letter-g-on-the-elevator-button-mean/

اقتصاد

Renolube یک راه حل کاملا مقرون به صرفه در هنگام جایگزینی سیستم های روغن کاری گریس با کاهش قابل توجه هزینه های نگهداری و چرخه عمر گران ارائه می دهد.

تحمل

ثابت شده است که زنجیره پله برقی Renolube در محیط خدمات عمومی بسیار مقاوم در برابر سایش است. نصب زنجیر پله برقی Renolube اطمینان مادام العمر را با عمر طراحی زنجیره بیش از 40 سال فراهم می کند.

محیط زیست و ایمنی

حذف مقادیر زیادی روغن روان کننده و گریس، محیط تمیزتر و ایمن تری ایجاد می کند و در نتیجه خطر آتش سوزی را کاهش می دهد.

ساخت و ساز و ویژگی ها

در پله برقی پله ها تقریباً هر 400 میلی متر نصب می شوند، البته عرض و ارتفاع متفاوت است. استحکام کششی زنجیره های پله ای بین 6 تا 30 تن است. نوع 9 تنی و نوع 15 تنی رایج ترین هستند.

گام زنجیر باید تا حد امکان کوچک باشد تا اثرات وتر را کاهش دهد، که ناشی از درگیری زنجیر / چرخ دنده است. استفاده از کوچکترین اندازه ممکن به زنجیر اجازه می دهد تا نرم تر عمل کند.

نحوه نصب پله برقی خانگی برروی زنجیر از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. در ژاپن، قسمت یاتاقان در مرکز صفحه زنجیره قرار دارد، بنابراین شفت پله در آنجا نصب می شود. در کشورهای دیگر، از پین های کشیده به عنوان محور برای استپ استفاده می شود

معمولا غلتک های سمت پله وزن پله ها و سرنشینان را حمل می کنند، اما در برخی از انواع غلتک های زنجیره ای وزن را حمل می کنند.

ویژگی های زنجیره استپ عبارتند از:

مقاومت در برابر سایش بیشتر قطر پین بزرگتر از زنجیرهای استاندارد است.
طول از پله به پله و از زنجیره به زنجیره به شدت کنترل می شود.
چرخ دنده

چرخ دنده های مخصوص برای زنجیره های پله ای مورد نیاز است.

گرایش های فنی

زنجیره های نشان داده شده در بالا برای موارد زیر سازگار می شوند:

نوع بدون روغن کاری (با این حال، روغن کاری در فواصل منظم الزامی است.)
نوع کم نویز (برای محیط های آرام).

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments