نرم افزار ایندیزاین چیست و چه کاربردهایی دارد؟

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

81.jpg

نرم افزار ایندیزاین چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اگر تا به حال از نرم‌افزار اینیدزاین که یکی از نرم‌افزارهای Adobe است استفاده نکرده‌اید و می‌خواهید اخیراً با آن آشنا شوید، ممکن است از خود بپرسید: "این دیزاین چیست و چرا باید از آن استفاده کنم؟" یا "چه زمانی باید استفاده کنم؟" اینیدزاین نسبت به نرم افزارهای گرافیکی دیگری مانند Photoshop و Illustrator؟

در این مقاله به این می پردازیم که نرم افزار Adobe InDesign چیست و چه ویژگی هایی در اختیار ما قرار می دهد، در کدام پروژه ها باید از اینیدزاین استفاده کنیم و چرا اینیدزاین یکی از بهترین نرم افزارهای ارائه شده توسط Adobe است.
این دیزاین چیست؟

احتمالاً هنوز با نرم افزار InDesign تازه کار هستید و نمی دانید چه زمانی از آن استفاده کنید. حتما شنیده اید که اینیدزاین نرم افزار طراحی استاندارد در صنعت چاپ است. اما این نرم افزار چگونه به صنعت چاپ کمک می کند؟

اینیدزاین برای طراحی بروشور، صفحات مجله، روزنامه، پوستر، کارت ویزیت، کارت پستال، برچسب، کمیک و انواع دیگر اسناد و رسانه های چاپی استفاده می شود. طراحان گرافیک حرفه ای که در زمینه انتشار یا تبلیغات فعالیت می کنند از این نرم افزار استفاده می کنند. هنگام طراحی، می توانید از InDesign در کنار سایر نرم افزارهای گرافیکی Adobe استفاده کنید یا از آن به تنهایی استفاده کنید. به طور معمول، طرح های گرافیکی و تصاویر را نمی توان به صورت حرفه ای در ایندیزاین انجام داد، اما می توان آنها را در نرم افزارهای دیگر انجام داد و به این دیزاین آورد تا در کنار متن و عنوان استفاده شود.

شروع یادگیری آموزش رایگان ایندیزاین

روش های زیادی برای یادگیری ایندیزاین 2021 وجود دارد که شامل دوره های عملی، آموزش خصوصی، کتاب و آموزش آنلاین است. دوره های آموزش ایندیزاین حضوری یک راه عالی برای یادگیری به شمار می رود اما هزینه و زمان زیادی را از شما خواهد گرفت. یکی از راه های جذاب آموزش ایندیزاین که نسبت به آموزش حضوری برتری دارد، ویدیو های آموزشی و آموزش از راه دور می باشد.

سایت های زیادی آموزش مقدماتی ایندیزاین را به صورت ویدیویی تولید و تدوین کرده اند که می توانید از آن ها استفاده کنید. یکی از این سایت ها موشن کده می باشد. این سایت از بهترین اساتید حوزه گرافیک بهره گرفته است و چندین آموزش ابتدایی و حرفه ای برای نرم افزار ایندیزاین تولید نموه است که بر اساس سطح خود می توانید از آن ها بره ببرید.

مزایای پکیج حرفه ای آموزش ایندیزاین

در این مسیر شما می­ توانید با استفاده از آموزش ­های پروژه ­محور ما به همراه پشتیبانی تیم قدرتمندی که شما را همراهی می­کند بهره­ مند شوید و پس از پایان آموزش وارد بازار کار این حرفه شوید.

  • یک دوره آموزشی کامل و جامع (شامل 12 ساعت آموزش حرفه­ ای به همراه آپدیت­ هایی که از نرم ­افزار در دسترس قرار می­گیرد)
  • یک دوره مفید و کاربردی (تمامی ترفندهای مورد نیاز برای ورود به دنیای کسب و کار در این دوره آموزش داده می­شود)
  • یک دوره آموزشی عملی و پروژه محور (یادگیری نکات نرم ­افزار در خلال پروژه ­های عملی، موجب افزایش یادگیری و کسب تجربه عملی می­شود)
  • ارائه پکیج آموزش ایندیزاین به زبان فارسی (تمامی نکات این نرم ­افزار به زبان فارسی در اختیار شما قرار می­گیرد)
  • کیفیت صدا و تصویر دوره آموزشی به صورت full HD بوده و در فیلم ­ها کوتاه و کاربردی ارائه شده است.

اهداف پکیج آموزش ایندیزاین جامع و پروژه محور چیست؟

پس از گذراندن این دوره آموزشی می­توانید از طریق تمریناتی که به صورت عملی اجرا کرده­ اید و تجاربی که در این خصوص بدست آورده ­اید وارد بازار کار شوید و از مهارت آموخته خود در طراحی مجلات، کتاب­، تقویم، بروشور، کتاب الکترونیک، کارت ویزیت و یا طراحی لوگوها استفاده نمایید. بر اساس نیاز همیشگی شرکت ­های تبلیغاتی به طراحی مواردی که در بالا ذکر شد، این حرفه همواره دارای بازار کار پر رونقی بوده و شما می­توانید از مهارت­ هایی که کسب نموده ­اید به درآمدزایی بسیار بالایی دست یابید.

مزیت اینیدزاین چیست؟

نرم افزار اینیدزاین یکی از کاربردی ترین ابزارهای موجود در قالب نرم افزار است که می توان از آن برای طراحی متون مختلف در زمینه چاپ و انتشار رسانه های دیجیتال استفاده کرد. (طراحی در این نرم افزار شامل صفحه آرایی، کلون سازی، کادربندی، صفحه بندی و تایپوگرافی می باشد)

این نرم افزار کاربران را قادر می سازد تا صفحات حرفه ای را به ساده ترین شکل ممکن طراحی کرده و به صورت چاپی یا آنلاین منتشر کنند.

استفاده از اینیدزاین در طراحی صفحاتی که ترکیبی از تصاویر و متن هستند یا نیاز به ویرایش و ایجاد افکت در سطح بسیار ساده و ابتدایی دارند نیز کاربرد دارد.

استفاده از اینیدزاین با نرم افزارهای دیگر

InDesign می تواند به عنوان یک مجموعه پشتیبانی در کنار سایر نرم افزارهای Adobe مانند Photoshop، Illustrator و Bridge استفاده شود. برای مثال می توانید از نرم افزار فتوشاپ برای طراحی تصاویری که در ایندیزاین قرار می دهید استفاده کنید.

یا می توانید وکتورها را از نرم افزار ایلوستریتور طراحی کنید و سپس از آن به همراه محتوای متنی در ایندیزاین استفاده کنید. در نهایت از نرم افزار Bridge برای برقراری ارتباط بین تصاویر و محتوای متنی استفاده کنید.

اما ممکن است برخی افراد پس از دانستن اینکه Adobe InDesign چیست و چه کاربردی دارد، بپرسند که چرا به جای InDesign از Photoshop برای طراحی استفاده نمی شود؟

در پاسخ به این افراد باید گفت که از نرم افزار فتوشاپ در ویرایش تصاویر و ساخت بروشور با تعداد صفحات محدود به صورت ویژه استفاده می شود. اما برای ساخت بروشور و به طور کلی هر سندی با تعداد صفحات زیاد از نرم افزار اینیدزاین استفاده می شود. زیرا فتوشاپ نمی تواند صفحات را به روش ایندیزاین طراحی کند.

دلیل برای استفاده از ایندیزاین برای رسانه های چاپی:

  1. Adobe cloud :

روزهایی که نیاز به ارتقاء هرساله نرم افزار یا بروزرسانی باقیمت بالا بود، به پایان رسید. Adobe Cloud، نه تنها نرم افزار مبتنی بر اشتراک را برای برنامه های اصلی طراحی خود( Photoshop, InDesign, Illustrator , Acrobat ) ارائه میدهد بلکه به شما اجازه دسترسی به تمام کتابخانه های نرم افزاری خود مانند Dream weaver برای برنامه نویسی وب، Premiere برای ویدئو و Bridge برای مدیریت دارایی های دیجیتال را با قیمت ماهیانه معقول میدهد.

  1. راحتی در استفاده:

Adobe کار در ایندیزاین InDesign و نرم افزارهای دیگر را با استفاده از همان ترکیب فشار کلیدها آسان میکند. هنگام کپی کردن و چسباندن، استفاده از Command/control + C و Command/Control + V در تمام برنامه های خودکار کار میکند. فهم اینکه منوهای مختلف در ایندیزاین InDesign کجا هستند، به شما کمک میکند تا همان موارد را در Illustrator پیدا کنید. یکی از ویژگی های بسیار مفید توانایی کپی از یک برنامه و چسباندن در برنامه دیگر بدون نیاز به صدور به عنوان EPS و یا یک فایل دیگر است.

  1. استاندارد بازار

بله، دیگر برنامه های صفحه بندی وجود دارد، Quark Xpress, publisher for pc و Scribus ، اما اکثر فروشگاه های چاپ از ایندیزاین  Adobe InDesign استفاده میکنند. استفاده از همان نرم افزار در محلی که میخواهید کارتان را چاپ کنید اجازه میدهد که هرگونه بروزرسانی یا تغییر را سریع انجام دهید. اگرچه اکثر پرینتر ها از یک فایل PDF استفاده میکنند اما هنوز میتوانید فایل های طبیعی خود را ( خروجی، فونت ها و پشتیبانی) بفرستید.

  1. برای چاپگرها ساخته شده است.

سه عمل نرم افزار Adobe ، استفاده از Photoshop برای تصاویر، Illustrator برای هنر بُرداری و ایندیزاین InDesign برای طرح بندی صفحه استفاده میکند. شما میتوانید طرح بندی صفحه را در Photoshop و Illustrator انجام دهید اما ایندیزاین InDesign به شما اجازه صدور یک فایل PDF متناسب با نیاز های فروشگاه چاپتان شامل: وضوح بالا، بی حاشیه بودن و علائم برش و منطقه خط شکسته را میدهد.

5.روند کاری PDF

بسیاری از شرکت های چاپی از یک فایل PDF استفاده میکنند، به این معنی که شما باید فقط یک PDF با وضوح بالا و حاشیه دار از کار چاپ خود به آنها ارسال کنید. زمانی که شما فایل PDF خود را صادر میکنید،  ایندیزاین Adobe InDesign گزینه هایی، از جمله گزینه ای برای فشرده سازی تصاویر به 300dpi را برای چاپ شما ارائه میدهد. یک ابزار بسیار مناسب در ایندیزاین InDesign توانایی صدور PDF از پیش تنظیم شده است که مشتریان میتوانند به برنامه بارگیری کنند و به راحتی PDF را به صورت آماده چاپ کنند.

منبع: آکادمی موشن کده https://motionkade.ir/

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments