چگونه کلمات کلیدی خود را برای سفارش تولید محتوا و سئو سایت انتخاب کنیم؟

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

هنگام صحبت در مورد اینکه روی چند کلمه کلیدی باید در یک صفحه تمرکز کنید، پاسخ به کلمات کلیدی که می خواهید استفاده کنید، ارتباط آنها با یکدیگر و اینکه آیا آنها به جلو بردن پیام محتوا کمک می کنند بستگی زیادی دارد. با این حال، با تحقیق صحیح کلمات کلیدی، تهیه لیستی از 5-10 کلمه کلیدی نباید خیلی سخت باشد. همانطور که گفته شد، به این معنی نیست  توليد محتوا که باید روی هر 10 مورد تمرکز کنید!

بیایید ابتدا قوانین سلسله مراتب کلمات کلیدی را مورد بحث قرار دهیم. 3 نوع کلیدواژه اصلی برای سئو وجود دارد:

  • کلیدواژه اصلی
  • کلمات کلیدی ثانویه
  • کلمات کلیدی اضافی

کلیدواژه اصلی شما باید تمرکز اصلی کل مقاله باشد، بنابراین عنوان و محتوای بعدی باید آن را منعکس کند. شما واقعا نمی توانید یک محتوای خوب در مورد 2 موضوع جداگانه بنویسید، بنابراین فقط باید از یک کلمه کلیدی اصلی برای پیشبرد محتوای محتوا استفاده شود.

کلمات کلیدی ثانویه کلیدواژه های مکمل اصلی هستند، اما تغییرات جزئی دارند. معمولاً یک موضوع اصلی شامل 3-5 نقطه صحبت اصلی است، بنابراین استفاده از تعداد انگشت شماری از آن کلمات کلیدی ثانویه منطقی است.

کلمات کلیدی اضافی فقط هر کلمه کلیدی مرتبط دیگری هستند که با دو کلمه اول عبارت یا املای متفاوتی دارند اما معنی یکسانی دارند. این یک شبکه فراگیر برای دریافت انواع مختلف کلمات کلیدی اصلی شما برای امتحان کردن و رتبه بندی برای یکی (یا همه) آنها است. به طور معمول، کلمات کلیدی 'دم بلند' در این دسته قرار می گیرند.

بنابراین باز هم، چند کلمه کلیدی برای سئو؟

در بیشتر موارد، بر اساس طول محتوا، مجموع 3-8 خواهد بود. این به 1 کلمه کلیدی اصلی، 1-3 کلمه کلیدی ثانویه و 1-4 کلمه کلیدی اضافی تقسیم می شود. این به شما شانس مبارزه برای شروع رتبه بندی برای یکی از آنها را می دهد و سپس حتی می توانید محتوای خود را بر اساس آنچه در حال حاضر در آن زمان برای آن رتبه بندی می کند مجدداً بهینه کنید.

استفاده از بیش از 8 کلمه کلیدی یا بیشتر (با فرض اینکه محتوای دیوانه‌وار طولانی یا محتوای بسیار کوتاه ندارید) می‌تواند هرزنامه باشد. همچنین گنجاندن کلمات کلیدی زیادی برای سئو در نوشتن به طور طبیعی بسیار سخت است و واقعاً ضروری نیست. چیزی که متوجه خواهید شد این است که کلمات کلیدی مرتبط به طور طبیعی و خودکار هنگام نوشتن محتوا بر اساس چند کلمه کلیدی واقعا خوب ظاهر می شوند. انجام بیشتر از این معمولاً به خوانایی لطمه می زند و مانند یک انگشت شست دردناک به خوانندگان و همچنین خزنده های صفحه گوگل می چسبد.

کجا از کلمات کلیدی برای سئو در نوشتن محتوای خود استفاده کنید

گفتن 'شما باید کلمات کلیدی را برای سئو اضافه کنید' آسان است، اما اجرای آن موضوع کاملاً متفاوتی است. در واقع، قوانین و بهترین روش‌هایی برای افزودن کلمات کلیدی به بهترین شرکت طراحی سایت وجود دارد که می‌تواند تلاش‌های سئوی شما را بسیار ارزشمندتر کند.

1. از کلمات کلیدی در توضیحات متا خود استفاده کنید

این یکی از اساسی ترین راه ها برای افزودن کلمات کلیدی برای سئو است، اما اغلب نادیده گرفته می شود. توضیحات متا به عنوان یک خلاصه ساده برای توصیف محتوا عمل می کند، بنابراین قرار دادن کلمه کلیدی در این خلاصه به Google کمک می کند تا نتایج شما را بهتر فیلتر کند. این یک راه قدرتمند برای اتصال 1 یا 2 کلیدواژه مهم به بخشی از صفحه شما است که مستقیماً توسط موتورهای جستجو ارائه می شود.

به عنوان یک تجدید، توضیحات متا یک توصیف 160 کاراکتری (یا 20 تا 25 کلمه ای) از سفارش تولید محتوا صفحه شما است. این توضیحات همان چیزی است که در زیر نام صفحه و URL زمانی که افراد یک عبارت کلیدی را در موتورهای جستجو جستجو می کنند نشان داده می شود. در اینجا نمونه ای از توضیحات متا همانطور که در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر می شود، آورده شده است.

نحوه استفاده از کلمات کلیدی برای سئو در توضیحات متا

اول، داشتن ابزار مناسب مهم است. اگر از وردپرس استفاده می کنید، افزونه Yoast SEO را دانلود کنید. این افزونه کوچک به شما این امکان را می دهد که به سرعت محتوای خود را برای سئو و خوانایی بهینه کنید، و همچنین به شما نقاطی می دهد تا در توضیحات متا و برچسب عنوان SEO خود وارد کنید (مرحله 2 را ببینید).

در مرحله بعد، هنگام استفاده از کلمات کلیدی SEO در توضیحات متا، مطمئن شوید که از کلمه کلیدی حداقل یک بار استفاده کنید، اما بیش از دو بار. مطمئن شوید که یک توضیحات مفید و فریبنده را به جای پر کردن کلمات کلیدی اولویت دهید، زیرا این اولین چیزی است که کسی قبل از بازدید از وب سایت شما می خواند.

نکته حرفه ای SEO: اگر بتوانید یک کلمه کلیدی ثانویه در متای خود به همراه یک نمونه از اصلی خود دریافت کنید، وقتی صحبت از استفاده از کلمات کلیدی برای سئو به میان می آید، آن را از بین می برید.

2. کلمات کلیدی را در برچسب عنوان SEO خود وارد کنید

به خاطر داشته باشید، من عنوان سئو چیست را گفتم، نه عنوان مقاله اصلی شما. شما فقط در یک دقیقه آن را بهینه خواهید کرد. اول از همه، اجازه دهید برخی از داده های کلیدی مفید را در برچسب عنوان SEO شما (که به عنوان متا تگ عنوان نیز شناخته می شود) دریافت کنیم. این تگ عنوان شبیه توضیحات متا است زیرا نام صفحه ای است که کاربران هنگام جستجوی یک عبارت کلیدی در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) می بینند. این عنوان از طریق SERP ها قابل کلیک خواهد بود و کاربر را مستقیماً به صفحه شما می برد. به عنوان مثال:

نحوه استفاده از کلمات کلیدی برای سئو در تگ متا عنوان

مشابه توضیحات متا، شما فقط چند کاراکتر (حدود 50 تا 60) برای نوشتن تگ عنوان SEO خود دارید. به همین دلیل، شما معمولاً می خواهید برچسب عنوان خود را فقط به کلمه کلیدی اصلی و همچنین نام شرکت خود محدود کنید. این مختصرترین، کاربرپسندترین و سئو سایت پسندترین راه برای اجرای آن است.

3. از کلمات کلیدی در عنوان مقاله خود استفاده کنید

در صورت امکان کلمه کلیدی را در عنوان مطلب خود قرار دهید. از آنجایی که گوگل این هدر عنوان را با توضیحات متا شما جفت می کند تا تصویری از محتوای شما ترسیم کند، وجود کلمه کلیدی در عنوان تا زمانی که بتوان به طور طبیعی از آن استفاده کرد بسیار مفید است.

اگر کلمه کلیدی را نمی توان به طور طبیعی در عنوان استفاده کرد، از تغییری استفاده کنید که همچنان هدف مقاله را نشان دهد و در عین حال برخی از کلمات اصلی را از عبارت کلیدواژه شما نشان دهد. کمی بهتر از هیچی است!

4. از کلمات کلیدی در 200 کلمه اول استفاده کنید

بسیاری از کارشناسان معتقدند که گوگل به 200 کلمه اول محتوای شما وزن بیشتری می دهد. دلیل این امر این است که معمولاً 100 تا 200 کلمه اول یک مقاله جایی است که یک نویسنده محتوا مقدمه مطالب مورد بحث را تنظیم می کند. از آنجایی که اکثر خوانندگان فقط در صورتی به مقاله ادامه می دهند که مقدمه خوب باشد، منطقی است که سفارش طراحی سایت می تواند یک عامل رتبه بندی نیز باشد.

محل استفاده از کلمات کلیدی در معرفی مقاله

با دانستن اینکه گوگل 200 کلمه اول یک پست وبلاگ را بررسی می کند، بسیار مهم است که مطمئن شوید کلمه کلیدی اصلی خود را در صورت امکان، بدون به خطر انداختن کیفیت محتوا در اولین جمله یا پاراگراف قرار دهید. به طور مشابه، باید سعی کنید حداقل از یک کلمه کلیدی ثانویه در 200 کلمه اول نیز استفاده کنید (البته نه در جمله اول).

به خاطر داشته باشید که گوگل در تلاش است تا تصویری کلی از موضوع مقاله به دست آورد. شما باید مراقب باشید که گوگل را به سمت کلمات کلیدی که می خواهید روی آنها تمرکز کند هدایت کنید و هنگام بهینه سازی محتوا برای کلمات کلیدی، آن را اشتباه نگیرید. این به این معنی است که کلیدواژه اصلی شما باید در همه مکان‌های مهم، کلیدواژه‌های ثانویه بعدی و سپس هر کلیدواژه اضافی دیگری پس از آن قرار داشته باشد. آن را به عنوان یک هرم استفاده با کلمات کلیدی اصلی در بالا در نظر بگیرید.

تمرکز مقاله (و مقدمه) بالای مقاله اولیه است راهنمای تولید محتوا برای سایت که با کلمات کلیدی ثانویه و آخری تکمیل می شود تا کل ساختار و استراتژی کلمه کلیدی را برای آن قطعه ایجاد کند.

5. کلمات کلیدی را به طور طبیعی در سراسر مقاله درج کنید

در دنیای دیجیتالی به ظاهر سئو محور، فراموش کردن این نکته آسان است که خواننده در واقع حرف اول را می زند. شما هرگز نباید توانایی خواننده خود را برای درگیر شدن، آگاه شدن و آگاهی از محتوای خود به دلیل قرار دادن کلمات کلیدی بد به خطر بیاندازید. اما باور کنید همیشه این اتفاق می افتد. در اینجا یک راه حل وجود دارد که به شما کمک می کند کلمات کلیدی خود را طبیعی تر در محتوای خود بنویسید.

6. از کلمات کلیدی در 200 کلمه آخر استفاده کنید

مشابه اینکه معرفی یک مقاله برای رتبه بندی کلمات کلیدی مهم است زیرا چارچوبی را برای محتوا تعیین می کند، می توان استدلال کرد که نتیجه گیری (یا 200 کلمه آخر) به همان اندازه مهم است، اگر مهمتر نباشد. به همین دلیل، سعی کنید کلمه کلیدی اصلی خود را دوباره در نزدیکی پاراگراف آخر یا دوم به آخر قرار دهید و در صورت امکان یک کلمه کلیدی ثانویه اضافه کنید.

برای پست‌های وبلاگ، معمولاً تمرین خوبی است که یک فراخوان برای اقدام (یا CTA) را در آخرین پاراگراف قرار دهید، بنابراین اگر بتوانید کلمه کلیدی اصلی را در آنجا قرار دهید، عالی است! اگر نه، آن را در پاراگراف دوم تا آخر همانطور که در بالا در مورد آن صحبت کردیم، دریافت کنید.

7. از کلمات کلیدی در سرفصل ها استفاده کنید (H1s، H2s، H3s، و غیره)

سرفصل ها یک ابزار قالب بندی هستند که اکثر ویرایشگرهای متن ارائه می کنند تا به شما کمک کند تا متن خود را تجزیه کنید. از دیدگاه صرفا بصری، آنها باید داشته باشند. تکه های عظیمی از محتوای پاراگراف بدون هیچ پایانی ترسناک است و اغلب به طور کامل نادیده گرفته می شود. استفاده از سرفصل‌ها برای تجزیه محتوا به شما این امکان را می‌دهد که به صورت بصری خواننده را به سمت مهم‌ترین نکات یا مواردی که بیشتر به آنها علاقه دارد سوق دهید.

از نقطه نظر سئو، سرفصل ها ممکن است مهمتر باشند. تگ‌های HTML که برای شناسایی H1s، H2s، H3s و غیره استفاده می‌شوند، سیگنال‌های رتبه‌بندی برای گوگل هستند تا بدانند چه چیزی در محتوا مهم است. افزودن کلمات کلیدی به عناوین در محتوا ممکن است بهترین راه برای امتحان و رتبه بندی برای چندین کلمه کلیدی باشد. هرچه محتوای بیشتری داشته باشید، عنوان‌های بیشتری دارید – بنابراین محتوای طولانی‌تر معمولاً رتبه بهتری نسبت به محتوای کوتاه‌تر دارد.

هنگامی که از یک کلمه کلیدی در عنوان استفاده می شود، تاکید بیشتری بر معنی و اهمیت کلمات کلیدی می شود. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا بدانند این کلمات کلیدی چقدر با محتوای شما مرتبط هستند. در اینجا نمونه ای از مکان یافتن قالب های عنوان در یک ویرایشگر متن آورده شده است:

نحوه اضافه کردن کلمات کلیدی به عنوان 1s (H1s)

عنوان 1 یا H1 معمولاً فقط برای عنوان اصلی مقاله رزرو می شود. اگر از چندین H1 در محتوای خود استفاده می کنید، اساساً از گوگل می خواهید که گیج شود. درعوض، فقط به عنوان مقاله خود یک H1 را با کلمه کلیدی اصلی خود در نظر بگیرید.

نحوه استفاده از کلمات کلیدی در عنوان 2s (H2s)

عنوان 2s یا H2s جایی است که می توانید عمده کلمات کلیدی مهم را درج کنید. H2 ها عناوینی هستند که بخش های اصلی محتوای شما را تجزیه می کنند و معمولاً در هر چند صد کلمه وارد عمل می شوند. برای یک مقاله 1000 کلمه ای، می توانید روی 3-5 مورد از این H2 ها برنامه ریزی کنید. اینجا جایی است که می‌خواهید دوباره کلیدواژه اصلی را در یکی از آنها بگنجانید و بقیه را برای کلمات کلیدی ثانویه مورد نظر خود رزرو کنید.

نحوه درج کلمات کلیدی به عنوان 3s (H3s)

عنوان 3 یا H3s برای کمک به تفکیک و فهرست کردن نقاط منفرد در بخش‌های اصلی استفاده می‌شود. ممکن است H3 ها را در قالب لیست های شماره گذاری شده یا بخش های روشن کننده یک عنوان H2 بیابید. این مکان مناسب دیگری برای نمونه‌ای از اصلی است، اما احتمالاً مکان بهتری برای کلمات کلیدی ثانویه و هر کلمه کلیدی اضافی است.

8. از کلمات کلیدی در لینک های Anchor Text استفاده کنید

هنگامی که یک کلمه کلیدی به عنوان پیوند متنی لنگر در محتوای شما استفاده می شود، به این معنی است که جایی برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد آن کلمه وجود دارد. این کمک می کند تا تاکید بیشتری بر کلمه کلیدی و ارتباط آن با محتوایی که به آن پیوند داده می شود، قرار گیرد. بنابراین چگونه این موضوع در مورد مقاله ای که در حال حاضر می نویسید اعمال می شود؟

خوب، اینطور نیست. نه دقیقا. استفاده از کلمات کلیدی به عنوان پیوندهای متنی لنگر در مقالات شما می تواند به سایر صفحات خدمات طراحی سایت شما کمک کند. این همچنین به عنوان ایجاد یک ساختار پیوند داخلی شناخته می شود که به گوگل نشان می دهد که در آن مهمترین مقاله ها برای عبارات کلیدی دقیق هستند. اگر بتوانید محتوای خود را بر این اساس برنامه ریزی کنید، می دانید که می توانید از پیوندهای متنی لنگر عبارات کلیدی خاص برای افزایش اقتدار سایر قطعات 'ستون' استفاده کنید.

نکته حرفه ای SEO: از کلمه کلیدی اصلی خود (یا تغییر آن) در متن لنگر که به صفحه دیگری پیوند می دهد استفاده نکنید، مگر اینکه به طور کامل امید خود را برای رتبه بندی آن کلمه کلیدی در آن صفحه از دست داده باشید. انجام این کار اساساً به گوگل می‌گوید که آن کلمه کلیدی را در صفحه‌ای که روی آن کار می‌کنید نادیده بگیرد و آن را در صفحه‌ای که به آن پیوند می‌دهید جستجو کند. این یک اشتباه رایج است که بسیاری از بازاریابان محتوا مرتکب می شوند. در عوض، یک موضوع مرتبط در مقاله خود با یک کلمه کلیدی مرتبط پیدا کنید که می توانید آن را به صفحه دیگری پیوند دهید تا به بهبود اعتبار آن کمک کنید. برای هر یک از کلیدواژه‌های اصلی که امیدوارید در صفحه‌ای که روی آن کار می‌کنید رتبه‌بندی شود، با استفاده از آن‌ها به عنوان متن لنگر به صفحات دیگر پیوند نزنید.

من در این مقاله بیشتر به جزئیات ساختارهای پیوند نمی پردازم، اما اگر علاقه مند هستید، ببینید نیل پاتل چه می گوید.

9. از کلمات کلیدی در تگ های Alt Image استفاده کنید

اول از همه، اگر از تصاویر در نوشتن محتوای خود استفاده نمی کنید، لطفاً این کار را انجام دهید! اگر از نوعی نشانه بصری برای کمک به آموزش، مشارکت و اطلاع رسانی به خوانندگان و مشتریان احتمالی خود استفاده نکنید، نمی توانم بیش از حد بر تعداد فرصت هایی که از دست می دهید، تأکید کنم. تصاویر و محتوا نویسی (و ویدیوها) در رابطه با تعامل کاربر یک ازدواج عالی هستند.

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments