سایت و مغازه فروش سوغات و صنایع دستی زنجان

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

سوغات زنجان از جمله سوغاتی های پرطرفدار در سایر استان های ایران است و در سراسر کشور شناخته شده است. سوغات زنجان لینک دو نوع است؛سوغاتی های غذای زنجان که هر کدام طعمی خاص و منحصر به فرد دارند که شما را مجذوب خرید بارها و بارها می کند.

استان زنجان در شمال غربی ایران یکی از مقاصد گردشگری است که گردشگران برای خرید سوغات زنجان در عید نوروز به آنجا سفر می کنند. هر وقت به زنجان سفر کنید، دست خالی نمی مانید، بلکه چمدانی پر از سوغات زنجان را به شهر و دیار خود برمی گردانید.

نوع دوم سوغات زنجان مربوط به صنایع دستی مرغوب و معروف این استان است. سوغاتی های زنجان را یکی یکی به شما معرفی می کنیم تا اگر به زنجان سفر کردید و به بازارهای آن رفتید بدانید چه چیزی بخرید;پس در جریان باشید

استان زنجان مانند هر استان دیگری غذاهای خاص خود را دارد. سوغات زنجان در بین کودکان و بزرگسالان محبوب و منحصر به فرد است و در سراسر جهان از آن لذت می برند.

زنجانی ها این شیرینی را با کره یا روغن جامد منطقه، آرد سفید، زرده تخم مرغ، آرد برنج، پودر قند، پودر هل و زعفران دم کرده می پزند. انجام می دهند.

چاقو یکی از رایج ترین سوغاتی های زنجان است، اما تنها سوغاتی نیست. سوغاتی های زنجان از بهترین سوغاتی های کشور است و هرکس به این شهر سفر کند دست خالی به خانه نمی آید. سبزی کوهی در کنار شیرینی و صنایع دستی از جمله سوغات زنجان است.

چاقوهای زنجانی از جنس استنلس استیل بوده و با چند مرحله حرارت دهی و چکش کاری، دوام چاقوها افزایش می یابد. همچنین چاقوهای زنجانی را برای مصارف مختلف در انواع و ابعاد مختلف مانند چاقوهای ساده، میوه‌بر، جغجغه، چاقوی شکاری، چاقوی آشپزخانه، آشپزی، مداد تراش و . می‌سازند.

مسگری علاوه بر چاقوسازی از صنایع قدیمی و مهم استان زنجان است. ظروف مسی نه تنها یکی از زیباترین سوغاتی های زنجان هستند، بلکه بهترین جایگزین برای ظروف آلومینیومی نیز محسوب می شوند. مسگران زنجان با مس کار می کنند تا ظروف پخت و پز و وسایل تزئینی با کیفیت و بادوام ایجاد کنند.

روش کنده کاری هنرمندان و مسگران زنجانی است که ظروف مسی را از ظروف ساخته شده در شهرهای دیگر متمایز می کند.

 

ظروف مسی فقط زیبا نیستند.آنها همچنین برای سلامتی شما مفید هستند. مس موجود در بدن برای حفظ سلامت و ارتقای سلامت قلب ضروری است. از دیگر فواید ظروف مسی می توان به بهبود عملکرد مغز، تسکین درد مفاصل، بهبود عملکرد طحال و کبد و زیبایی پوست و مو اشاره کرد.

قدمت این هنر به اوایل دوران ساسانی در زنجان باز می گردد. نقوش قالی زنجان مانند ریز ماهی، ماهی دره، نقشه قلتوق، افشار و بیجار معروف است. ایرانیان به قالی های افشار زنجان که ریز بافته می شود علاقه زیادی دارند. هیچ چیز زیباتر و زیباتر از فرش افشار زنجانی نیست که در بازار فرش زنجان پیدا کنید. در استان زنجان این نوع فرش یکی از کالاهای صادراتی است.

وقتی سری به بازارهای زنجان بزنید ظروف نقره ای بسیار زیبا و چشم نوازی را خواهید دید که چشمان شما را برق می زند.

استفاده از این هنر برای تزیین ظروف نقره به مدت 4 قرن از صنایع دستی سنتی استان زنجان بوده است. در مقایسه با سایر صنایع، این ظروف دارای ارزش استثنایی و همچنین بسیار گران هستند.

 

در کتب تاریخی و سفرنامه های خارجی آمده است که ملیله کاری از دوره سلجوقیان که دوره سلطنت امپراتوری سلجوقیان بوده در بین مردم زنجان رواج داشته است. ملیله ها در دوران صفویه به اوج زیبایی و شکوه خود رسیدند که آثار برجای مانده از این دوره گواه آن است.

 

خلق آثار هنری زیبا و ظریف نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد. در این هنر، از سیم ها و سیم های نازک نقره ای برای ایجاد الگوهایی مانند Bete Jahka استفاده می شود. رضا جهکا، برگها، برگ فرنگ جوانه ها، پیچ، جفت پیچ، پیچک، سه چشمه و بیشتر.آب نبات های قندی، سینی ها، نگهدارنده شیشه، گلدان، شمعدان، قاب عکس، شکلات تخته ای، و زیورآلاتی مانند گل سینه از گران ترین و رنگارنگ ترین سوغاتی های زنجان است.

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments